Metamorfoza łazienki

with Brak komentarzy
Metamorfoza łazienki

Jak ja uwielbiam metamorfozy. Przedstawiam Wam metamorfozę małej łazienki w bloku z wielkiej płyty. Wymiary łazienki to 170 cm szerokości i 194 cm długości czyli całe 3,2 m2. Łazienka utrzymana jest w trzech kolorach.

Biały, czarny i szary.

Na podłodze został położony szary gres. Dwie strefy mokre łazienki zostały wyłożone płytkami. Strefy suche są pomalowane szarą farbą przeznaczoną do łazienek. Inwestorzy zrezygnowali z wanny na rzecz prysznica i wygodnej umywalki. Na wyposażenie łazienki składa się podwieszana toaleta – stelaż 40 cm, kabina prysznicowa o wymiarach 80×100 cm, zabudowa (110×51 cm) na pralkę i umywalkę (45×45 cm). Na tym małym metrażu zmieściły się również dwie pojemne szafki na kosmetyki i chemię oraz 3 półki na ręczniki i koszyki. Na samym dole zabudowy jest miejsce na miskę na pranie.

Po lewej stronie od wejścia jest zamontowany grzejnik starego typu. W ramach cięcia kosztów inwestorzy podjęli decyzję, że ten grzejnik zostaje, a na nim została zbudowana drabinka na kształt nowoczesnych grzejników. Drabinka została zbudowana z rurek chromowanych używanych do szaf i regałów. Grzejnik został pomalowany farbą do grzejników w tym samym kolorze co ściana. Dzięki temu wielki grzejnik przestał być tak widoczny. Jego duże gabaryty są jednak jego zaletą gdyż w zimne grzeje bardzo mocno. W łazience jest ciepło i szybko schną ręczniki.

  Następnie na ścianie mamy duże lustro, które bardzo powiększa przestrzeń oraz półka na kosmetyki codziennego użytku. Nad toaletą została zamontowana szafka na wymiar, w której znalazło się miejsce na chemię oraz inne potrzebne rzeczy w łazience. Nad pralkę został przeniesiony junkers, a za nim kolejna szafka z lustrem (IKEA). Pod zabudową zmieściła się pralka o wymiarach 60×42 cm. Blaty do zabudowy dwukolorowe z IKEA.  Łazienka jest mała, ale bardzo praktyczna.

Podłoga – Gres Minimal Arte 45×45 – 49,56 zł/m2

Glazura biała gładka połysk Catanzaro Colours 20×50 – 49,89 z/m2

Dekor Pixel Black Ceramika Color 20×50 – 59,94 zł/sztuk

Dekor Pixel White Ceramika Color 20×50 – 59,94 zł/sztukę

Nad toaletą została zamontowana szafka wykonana na wymiar. Jej front jest „w połysku” dzięki czemu po wejściu do łazienki nie zauważamy jej gdyż stanowi jednolitą powierzchnię z resztą płytek.

Poleć innym
Follow Ania:

Latest posts from

Komentarz