Pokój dla trójki

with Brak komentarzy
pokoj dla trojki

Projektowanie przestrzeni dla dzieci jest bardzo wymagające. Poważne wyzwanie jest wtedy gdy mamy standardowy pokój w bloku i więcej niż jedno dziecko.  Pokój dla dzieci zawsze musi spełniać mnóstwo funkcji są nimi:

spanie,

przechowywanie,

zabawa,

nauka.

Dziś chciałam Wam przedstawić projekt pokoju dla trójki dzieci. Jedno z nich idzie do szkoły, a dwoje to jeszcze maluszki z przedszkola. Pomieszczenie ma wymiary 4,5 m długości na 2,3 m szerokości, czyli około 10 m2. W dodatku w pokoju znalazły się również drzwi balkonowe co praktycznie wyklucza tą ścianę z jakiejś konkretnej zabudowy.

Moim pomysłem na tak mały pokoik jest duże piętrowe łóżko dla najstarszego dziecka, które byłoby zrobione na wymiar przez stolarza, wymiary łóżka 210 cm długości x 90 cm szerokości. Pod spodem dwa mniejsze łóżeczka o wymiarach 145 cm długości x 80 cm szerokości. Tutaj długość tych łóżeczek to 145 cm ponieważ muszą nam się jeszcze otworzyć drzwi do pokoju.

Obok łóżka stanęła szafa. Szafa  ma tylko 40 cm głębokości, ale jest bardzo wysoka. Taka szafa “daje” nam jeszcze trochę miejsca na podłodze. Myślę, że pomieści dużą ilość ubrań oraz zabawek. Do boku szafy byłyby również przykręcone półki, aby dziecko śpiące na górze miało miejsce na odłożenie książki czy wody. Szafę możemy zamówić z lustrem co również optycznie powiększy przestrzeń.  W dalszej kolejności za szafą został zabudowany kaloryfer, a nad nim dodatkowe półki na najczęściej używane zabawki.

Po drugiej stronie pod samym sufitem znajdą się wysokie, wiszące szafki, które pomieszczą resztę niezbędnych rzeczy. Najstarsze z rodzeństwa idzie do szkoły więc w pokoju pojawiło się również biurko, które stanęło prostopadle do okna. Dzięki temu jest przy nim dużo światła oraz z każdej strony mogą siedzieć przy nim dzieci i wspólnie malować oraz bawić się. Wybrałabym tutaj biurko o płynnie regulowanej wysokości, aby móc dopasować je do każdego wzrostu. Lekkie biurko umożliwi nam przesuwanie go i wychodzenie na balkon. Obok biurka jest jeszcze mały regał oraz komoda

Obok małego regału w tej wizualizacji jest jeszcze komoda z przewijakiem. Została dodana, aby zobrazować, iż może się w tym pokoju zmieścić jeszcze przewijak. W tym miejscu można również postawić zwykła komodę lub regał na książki. Jak widać z małego pomieszczenia, które ma 10 m2 można wygospodarować całkiem fajna przestrzeń dla dzieci.

Rzut pokoju
Poleć innym
Follow Ania:

Latest posts from

Komentarz