Pokój nastolatki 20m2

with Brak komentarzy
Projektowanie dla dzieci jest trudne, ale projektowanie dla nastolatki jest bardzo dużym wyzwaniem.
Nasza inwestorka miała dużo wymagań. Były trzy priorytety:
⇒garderoba
⇒ biurko
⇒ łóżko.
Największym marzeniem była garderoba, następnie duże wielofunkcyjne biurko oraz łóżko z możliwością dodatkowego spania w momencie odwiedzin koleżanek.
Do dyspozycji był duży metraż bo, aż 20 m². Nie każdy nastolatek ma tak wielki pokój. W tym projekcie pokój został podzielony na dwie części. Jedna część 8 m² to wymarzona garderoba. Z dużą zamykaną szafą, komodą, szafkami na buty, zamkniętą szafką na torebki oraz wygodna pufa. Garderoba nie może również funkcjonować bez lustra. Duże lustro wraz z oświetleniem zostało umieszczone naprzeciwko szafy. Duża ilość półek pomaga przechowywać w porządku wszystkie drobiazgi. Na podłodze znalazła się miękka wykładzina. Garderoba jest oddzielona od reszty pokoju piękną zasłoną.
Druga część pokoju to 12 m² w której została wydzielona strefa do spania/wypoczynku oraz strefa nauki z dużym biurkiem pod oknem. Biurko zajmuje prawie całą szerokość pokoju co pozwala na odpowiednia ilość miejsca do nauki. Rozkładane łóżko z szufladami ma standardowy wymiar 90×200 ale pełni różne funkcje: może być łóżkiem jednoosobowym, dwuosobowym po rozłożeniu, a szuflady służą za wygodne schowki. Nad łóżkiem znalazły się półki na drobiazgi, a obok szafka nocna która może być również stolikiem kawowym. Obok łóżka znajduje się stylowa lampa stojąca, która daje ciepłe światło. Na podłodze znalazły się dobrej jakości panele podłogowe. Cały pokój, zgodnie z życzeniem inwestorki, został urządzony w jasnych kolorach z dodatkiem różu. Mam nadzieję, że mieszkanie w tym wnętrzu będzie dużą przyjemnością.

 

Podział pokoju na dwa pomieszczenia

Garderoba
Garderoba
pokój nastolatki1
Strefa wypoczynku
Strefa nauki
Poleć innym
Follow Ania:

Latest posts from

Komentarz